Kalem Efsanesi: Rotring Tikky 1

29.7.16 tarihinde Türker Pektaş tarafından yazıldı.

     Efsanevi bir kalemdir Rotring Tikky 1 kalem. Günümüzde satılan beş para etmez, yere düşer düşmez ucu yamulan Rotringler gibi değildir. Artık üretilmemesi, sağlamlığı ve eski oluşu onu koleksiyonluk bir kalem yapıyor. Elimde 5 adet bulunuyor ve bir iki tane daha tedarik edeceğim. Peki nedir bu Rotring Tikky 1?
     Öncelikle şunu söylemeliyim: Bu kalemin üretimi durduğunda ben daha ortalarda değildim. Benim bu kalem ile tanışmam annem ve babamdan bana kalan iki adet Tikky ile oldu. Biri mavi biri alacalı beyaz olmak üzere iki Tikky ile başladım. Daha sonra 90'lardan beri aranan ve koleksiyonu yapılan bu kalemleri ben de aramaya başladım. Sayılarını da beşe çıkardım. Yakında altıncıyı da alacağım.
     Özellikle günümüzde satılan Tikky (ki bence tipsiz, adi, berbat ve eski nesline ihanet) olarak üretilmiş bu kalem çok çabuk bozulması ile ünlü. 1 ile karşılaştırıldığında yerini alabilmesi de imkansız görünüyor.
     Bu kalemi çok seven biri olarak sizlerden eğer elinizde varsa ve satmayı düşünüyorsanız bana ulaşmanızı istiyorum. Benim elimde isteyenlere gönderebileceğim 2. nesil Tikky Special var. Bunun yanı sıra 1. nesil kahverengi Rotring de var. Yani eğer almak veya satmak isterseniz lütfen benimle iletişime geçin. Hepinize iyi günler...Bunları Da Sevebilirsin

2 yorum

  1. Merhabalar almak istiyorum nasıl ulaşabilirim

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben artık satmıyorum. Sınavlara hazırlanıyorum. İnternette bulabilirsiniz sahibinden ve ebay'da var ama dikkat edin çakma gönderebiliyorlar..

      Sil