İlgi Alanım: Erkek Modası

20.12.15 tarihinde Türker Pektaş tarafından yazıldı.

     Merhaba arkadaşlar. Yakında 2016 yılına gireceğiz ve HayalMasam ile dördüncü yılımı doldurdum. Bu yazımda hakkımda bilinmeyen şeylerden biri olan ilgi alanımdan yani modadan bahsedeceğim. Uzun zamandır erkek giyim tarzıyla uğraşıyorum. Kızlar için çok fazla kıyafet çeşidi olması beni buna teşvik etti. Devamı yazımda...

     Hakkımda sayfasında Pinterest bölümü var. Pinterest Instagram gibi WeHeartIt gibi bir resim-fotoğraf paylaşım sayfası. Benim de kendi profilim var. Bu profil üzerinde erkek modası ile ilgili şeyler paylaşıyorum. Sadece moda da değil erkekleri sevindiren, mutlu eden her şeyi paylaşıyorum. Kıyafetler, saatler, bileklikler, motorlar, spor arabalar... Giderek artan bir takipçi kitlem var ve yakında HayalMasam'ı geçmesinden korkuyorum :^) .
     Biraz da resimlerde belirtemediğim şeylerden bahsedeyim. Erkek modasını araştırırken şunu fark ettim: Modaya uygun olmak için ne markaya ihtiyacınız var ne de para savurmaya.. İnternette gördüğünüz modellere özenmeyin. Genelde herkesin üstünde aynı durmuyor. Herkesin vücut tipine, ten rengine, boyuna göre farklı kombinler daha iyi oluyor.
     Bileklik almak istiyorsanız internet kullanmayın. Şehirdeki küçük bijuteriler daha ucuz ve daha çok çeşit sağlayabiliyor. Benim gibi yeni moda tesbih bileklik seviyorsanız doğal taş satan boncukçular var. Bir bileklik fiyatına üç bileklik yapılacak kadar boncuk alabiliyorsunuz. Aynı yerlerde bileklik misinası da satılıyor. Metresi 0,50₺ ki bu size çok rahat yetecektir.
     Ayakkabı vb. ürünlerin aynıları internetteki gibi bulunmayabilir. Bağcık satın alıp özelleştirme yapmak kolay olacaktır. Deri ayakkabı alacaksanız kahverengi almanızı öneririm. Gelecek yıllarda kahverengi modası geçip siyah ayakkabılar moda olduğunda boyatabilirsiniz. Ayakkabınız nasıl olursa olsun en önemli özelliği ortopedik olmasıdır. Hiçbir moda sağlığınızdan değerli değil.
     Genel olarak hiçbir mağazaya saplanmayın. Gömleği bir yerden, pantolonu, ceketi başka yerden alın. Daha güzel kombinler çıktığını göreceksiniz. Çok alış-veriş yapıyorsanız kendinizi dizginlemek ve daha iyi giyinmek adına alışverişe çıkmadan önce internette var olan kombinleri inceleyin. Zihninizde size özgü yeni bir kombin oluşturun ve alış-verişte sadece o kombindeki parçaları arayın ve deneyin. Girmişken şunu da deneyeyim demeyin. Sadece zihninizde şekillendirdiğiniz şeyleri alacağınızı kendinize söyleyin ve alacağınızı alıp işinizi bitirdikten sonra kendinize daha çok zaman ayırın.. İyi günler...

Bunları Da Sevebilirsin

0 yorum