En İyi E-Posta Uygulamaları - Android-

29.7.15 tarihinde Türker Pektaş tarafından yazıldı.

     Birçoğumuz artık akıllı telefon ile bir çok işini görüyor. Bunun en büyük örneklerinden biri ise E-postalarımıza artık telefonlarımızdan bakıyoruz. Kimimiz telefon ile birlikte içerisinde yüklü gelen uygulamaları kullanıyor, kimimiz mağazada olan bir posta uygulaması kullanıyor. Bugün sizlere Play mağazadan indirebileceğiniz en iyi ve kullanışlı E-Posta uygulamalarını derleyeceğim...
     Yazımı yazarken kendimce derecelendirme yapacağım. Umarım yazıyı beğenirsiniz. Siz de deneyip memnun kaldığınız uygulamaları buraya yazın. Ben de yazıya ekleyeyim.


Mail.Ru 
Kullanım: Kolay  Kurulum: Kolay  İşlev: Çok  Tema: ★★★☆☆
     Mail.ru uygulaması birden çok posta istemcisini kullanmanıza olanak tanıyor. Gmail, Outlook gibi farklı posta servislerini aynı cihaz üzerinde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Diğer hesaplarınız arasında geçiş de oldukça kolay. Bunun yanı sıra yeni materyal tasarım (Lolipop ile gelen) ile uyumlu değil. Kendince güzel bir tasarımı olmasına karşın bence uygulamalar arasındaki tasarım bütünlüğünü bozuyor.
Link: Google Play

Microsoft Outlook
Kullanım: Kolay  Kurulum: Kolay  İşlev: Az  Tema: ★★★
     Mail.ru uygulamasına göre daha görsel bir uygulama ise Microsoft tarafından geliyor. Outlook uygulaması ile çok rahat bir şekilde e-postalarınızı tarayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Mail.ru gibi birden çok farklı e-posta istemcisini yönetemiyorsunuz. Yani eğer hem Gmail hem Outlook kullanıyorsanız iki uygulamaya ihtiyaç duyuyorsunuz.
Link: Google Play


Gmail
Kullanım: Kolay  Kurulum: Orta  İşlev: Orta  Tema: ★★★
     Birçok telefonda kendiliğinden yüklü gelen bir uygulama olan Gmail materyal tasarımı ve özellikleri ile sizi cezbediyor. Gmail hesabınız otomatik olarak kuruluyor ve elinizi bile oynatmıyorsunuz. Bunun yanı sıra başka bir e-posta istemcisini kurarken biraz sorun yaşıyorsunuz. Ayarları el ile yapmanız gerekiyor. Ayrıca Microsoft Account uygulamasını kullanıyorsanız (Microsoft güvenlik uygulaması) Gmail üzerinden Outlook'a erişmek için bir süre uğraşmanız gerekiyor. Bunların dışında size gelen her e-postayı bildirim ile göstermiyor. Yani senkronizasyon açık olsa bile uygulamaya girip e-postalarınıza manuel bakmanız gerekiyor. 
Link: Google Play

CloudMagic Email
Kullanım: Orta  Kurulum: Kolay  İşlev: Çok  Tema: ★★★
     CloudMagic Email uygulaması gerek tasarımı gerekse çoklu e-posta istemcilerini desteklemesi ile çok iyi bir uygulama. Bunun yanı sıra dili İngilizce ve e-postalarınız geç geliyor. Diğer uygulamalara göre büyük bir zaman farkı var.
Link: Google Play

Type Mail
Kullanım: Kolay  Kurulum: Kolay  İşlev: Çok  Tema: ★★★
     Çoklu e-posta istemcisi, kolay kurulumu, Türkçe desteği ve kolay senkronizasyonu ile çok güzel bir posta uygulaması olan Type Mail IOS tasarımı kullanıyor ve tasarımın rengini seçebiliyorsunuz. Bunun dışında gece modu ile karanlıkta şarjınızı az harcayacak şekilde uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Tasarımdan bir yıldız kırmamın sebebi materyal tasarım değil de IOS şeklinde bir tasarım tercih etmiş olması.
Link: Google Play

SolMail
Kullanım: Kolay  Kurulum: Kolay  İşlev: Çok  Tema: ★★★
    Basit bir tasarım, çoklu e-posta istemcisi, Türkçe desteği, kolay senkronizasyonu, emojileri ve diğer özellikleri ile SolMail oldukça güzel bir posta uygulaması. Size kullanımda gerçekten büyük kolaylık sağlayan uygulama gereksiz tuşları ortadan kaldırmış.
Link: Google Play


NAVER Mail
Kullanım: Kolay  Kurulum: Zor  İşlev: Çok  Tema: ★★★
     Bütün özellikleri çok iyi olan NAVER, Gmail gibi telefonlarımız ile uyumlu bir e-posta istemcisi için bile tek tek ayar istiyor. Uzun bir kurulumdan sonra ise uğraşınızın karşılığını size veriyor ama bu kadar uğraşmadan aynı etkiyi diğer posta uygulamaları ile alabiliyorsunuz. Ayrıca Türkçe desteği de bulunmuyor.
Link: Google Play

Inbox by Gmail
Kullanım: (Alışınca) Kolay  Kurulum: Kolay  İşlev: Çok  Tema: ★★★
     Fazla bir açıklama yapmaya mahal vermeyen uygulama adından da anlaşılacağı gibi Gmail uygulamasının gelişmiş hali. materyal tasarım kullanmasına rağmen ben kullandığı grafiklerin bir kısmını beğenmedim. Alışınca Gmail'den daha kolay bir kullanım sunan Inbox bence güzel bir uygulama.
Link: Google Play


WPS Mail
Kullanım: Kolay  Kurulum: Kolay  İşlev: Çok  Tema: ★★★
     WPS Mail uygulaması her yönü ile iyi ama onu diğer uygulamalardan ayıran özelliği WPS Office uygulaması ile eşzamanlı çalışması yani size gelen Word, Excel vs. dosyaları Mail uygulamanız yardımı ile WPS Office uygulamasında tek tıkla açıyor. Gerekirse kaydediyor, gerekirse düzenlemeler yapıp tekrar e-posta olarak gönderebiliyorsunuz. Ben kendi telefonumda WPS Mail kullanıyorum.
Link: Google Play


Yandex.Mail
Kullanım: Kolay  Kurulum: Kolay  İşlev: Çok  Tema: ★★★
     Bütün özellikleri ile güzel olan uygulamamız teması ile bir kademe geride kalıyor. Bunun yanı sıra bu uygulama da WPS Mail benzeri bir işlev sunuyor. Yandex.Mail uygulaması Yandex.Haritalar ile eşzamanlı çalışıyor ve bulunduğunuz konum veya evinizin adresi hatta işyerinizin adresini tek tıkla karşı tarafa harita üzerinden göndermenizi sağlıyor.
Link: Google Play


     Siz de beğendiğiniz diğer e-posta uygulamalarını bize gönderin ve yazımızı sizin kullandığınız uygulamalara ve görüşlere göre güncelleyelim. Hepinize iyi günler...

Bunları Da Sevebilirsin

0 yorum